X
تبلیغات
زولا
موسسه فیلمسا زی سحر فیلم
  
 این وبلاگ به منظور معرفی مؤسسه سحر فیلم و تولیدات آن راه اندازی شده است.
 
آرشیو
موضوع بندی
 
یکشنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1390
پیوست به گزارش پرس تی.وی

به دنبال انتشار پست "شهری به شیرینی عسل- در ایران"، در وبلاگ "لاله اشک خوانسار۲ " و همچنین باز نشر آن در دو پست قبلی وبلاگ سحر فیلم (عسل خوانسار در پرس تی.وی)، اختلاف نظری بین دوستان عزیزمان کمش و لاله اشک خوانسار2 در قسمت نظرات آن وبلاگ پیش آمد، که لازم دانستم توضیحاتی در پاسخ به ایشان عرض کنم:


1- در اینکه کار بدون تحقیق و در فصلی نا مناسب تهیه شده شکی نیست. گزارش مورد بحث گویا به دعوت و سفارش فرمانداری شهر تهیه شده بوده. پس انتخاب فصل به عهده اکیپ خبری بی خبر از شرایط جوی خوانسار نبوده، بلکه شاید این تشخیص میزبان بوده که در چنین فصلی گزارش تهیه شود! (که این خود جای بحث دارد.)


2- گزارشهای خبری معمولاْ کوتاه و با ریتم تند خبری(عجولانه!) تهیه می شوند. پلانهای این گزارش هم  کاملاْ خبری هستند و گزارشگر و تصویربردار سعی کرده اند با اکتیو بودن، چهره پائیزی و مرده شهر را خنثی کند. در این فیلم سعی شده با توجه با زمان اندک(حدود ۵ دقیقه) شهر خوانسار، طبیعت پائیزی، عسل، و پیشینه مذهبی آن به خوبی معرفی شود. کاری که در عالم خبر حساس و نفسگیر است.

۳- جناب کمش فرموده بودند: "کار کاملاْ غیر حرفه ای و در استراکچر حرفه ای تهیه شده". البته حق با شماست. شاید در برابر گزارشهای بی بی سی و امثالهم کاری غیر حرفه ای باشد، ولی برای تلویزیون ملی ایران شیوه ای نو در تهیه گزارش محسوب می شود. 

۴- از نظر لطف جناب کمش و سرکار خانم لاله اشک نسبت به تولیدات این موسسه سپاسگذارم. همانطور که قبلاْ هم ذکر شده، موسسه سحر فیلم سال گذشته مستند نسبتاْ کاملی در مورد عسل خوانسار تهیه کرد که در جشنواره عسل امسال قسمتی از آن در قالب یک سی دی در اختیار مهمانان قرار گرفت. لازم به ذکر است که متاسفانه اتحادیه عسل فروشان هیچگونه همکاری در این رابطه با موسسه نداشته و این فیلم صرفاْ به سفارش شخصی یکی از کارگاههای بزرگ تولید عسل تهیه شد.

۵- جناب کمش، بنده هم بحث شما رو قبول دارم . این گزارش شاید از نظر فنی(آنچه که مورد نظر شماست) مشکل داشته باشد ولی با توجه به زبان اصلی آن و شبکه ای که آنرا پخش کرده، می تواند معرف خوبی برای خوانسار و عسل آن باشد. آنهم در زمانی که صنف عسل فروشان و خبرنگاران محلی صدا و سیما هیچگونه تلاشی برای معرفی این شهر و عسلش نمی کنند.

۶- کمش عزیز خدا چشمتان را نگه دارد. ما کوچیک شما هستیم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: عکسها از صفحه نظرات وبلاگ لاله اشک خوانسار۲ تهیه شده است.(البته با اجازه مدیر محترم وبلاگ)


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 113271


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها