موسسه فیلمسا زی سحر فیلم
  
 این وبلاگ به منظور معرفی مؤسسه سحر فیلم و تولیدات آن راه اندازی شده است.
 
آرشیو
موضوع بندی
 
سه‌شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1391
به کجا می رویم؟

کانون فیلم خوانسار تعطیل شد.

در کمال تاسف با خبر شدیم کانون فیلم شهرستان خوانسار به دلیل فقدان امکانات سمعی و بصری موقتاْ تعطیل شده است.

سوال اینجاست که ما به کجا می رویم؟ چرا به جای پیشرفت، پسرفت می کنیم؟

%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA %D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%8421 عذرخواهی داور ایرانی‌آلمانی از پدرش

چند سال پیش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت که اتفاقاْ غیر بومی هم بود شوری در هنرمندان خوانساری به پا کرد. آقای الیاس صالحیان که خود جوانی هنرمند و فیلمساز بود تلاش زیادی برای رونق بخشیدن به هنر فیلمسازی در این شهر کرد. کارگاه های آموزش و تولید فیلم راه انداخت و با حمایت های بی دریغش راه را برای جوانان این شهر باز کرد. تا جائیکه استعدادها شکوفا شد و چند سال بعد به همت و پشتیبانی آقای شریعتی(رئیس کنونی اداره ارشاد) کانون فیلم شکل گرفت.  

از آنجا که موسسه سحر فیلم تنها موسسه فیلمسازی منطقه می باشد، اعضاء کانون به منظور بهره جستن از تجارب و استفاده از امکانات، ارتباط مستمری با این موسسه داشته اند. لذا موسسه سحر فیلم تعطیلی موقت کانون را زنگ خطری جدی برای اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان می داند.

با توجه به افزایش سطح افسردگی و بیکاری در بین جوانان خوانساری و کمبود فضاهایی اینچنینی برای بروز استعدادها، به جاست که مسئولین امر چاره ای برای حل مشکلات این هنرمندان بیندیشند، قبل از آنکه باز هم شاهد خودکشی و هرز رفتن استعدادها باشیم. لازم به ذکر است که عمده تقاضای این عزیزان داشتن امکانات سمعی و بصری و مکانی برای جلسات هفتگی است که جزو حداقل نیازهای یک تشکل سینمایی محسوب می شود.

کانون فیلم خوانسار حدود دو سال است که با همت جوانان هنرمند و زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوانسار تاسیس شده است. فعالیت های کانون در قالب جلسات نقد و بررسی فیلم، فیلمنامه نویسی، تدوین، برگزاری نمایشگاه عکس و فیلم و تولید فیلم کوتاه می باشد و ۳۰ نفر عضو دائم و موقت دارد.

لینک مرتبط با این مطلب


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 113451


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها